Miejscowości w pobliżu

Karkonosze

Karkonosze to jeden z piękniejszych, jeśli nie najpiękniejszy górski region Polski. To najwyższe pasmo Sudetów, nad którym króluje majestatyczna, choć dla niektórych, nieco oszpecona futurystyczną architekturą obserwatorium, Śnieżka. Rokrocznie, niezależnie od pory roku, zjeżdżają tu turyści zarówno w poszukiwaniu wytchnienia, ciszy i spokoju, jak i zimowych szaleństw na świetnie przygotowanych stokach. Po polskiej stronie gór znajduje się kilka uroczych miasteczek będących fantastycznymi punktami wypadkowymi do górskich wędrówek. Najciekawsze i najbardziej znane z nich to Szklarska Poręba oraz Karpacz. Pierwsze z nich, większe, oferuje olbrzymią bazę noclegową, która zadowoli zarówno miłośników pieszych, górskich wypraw, jak i białego szaleństwa. Tu zaczynają się szlaki, które pną się w górę na zachodnią część pasma Karkonoszy. Szklarska Poręba jest więc dobrym miejscem na rozpoczęcie wyprawy w kierunku Łabskiego Szczytu, Śnieżnych Kotłów, Hali Szrenickiej oraz najwyższego po Śnieżce szczytu – Szrenicy, na którą dotrzeć można również z centrum miasta, nowoczesnym wyciągiem krzesełkowym. Ponadto, miejscowość oferuje turystom możliwość podziwiania dwóch fantastycznych wodospadów – mniejszej Szklarki i większego Kamieńczyka.

Karpacz

Karkonoski Park Narodowy stworzony został w styczniu 1959 roku. Obecnie stanowi jeden z dwudziestu trzech parków na terenie kraju. W jego skład wchodzą całe Karkonosze a ponadto dwie oddzielne enklawy – Wodospad Szklarki i Zamek Chojnik. Siedziba władz parku znajduje się w największym mieście regionu, dawniej mieście wojewódzkim – Jeleniej Górze. Jednak najbardziej znanymi i najchętniej obieranymi jako bazy noclegowe są Karpacz i nieco większa Szklarska Poręba. To tutaj niezależnie od pory roku przybywają turyści w poszukiwaniu pięknych widoków i atrakcyjnych szlaków górskich zróżnicowanych pod względem trudności. Stąd już bardzo blisko na najwyższe karkonoskie szczyty na które zarówno z Karpacza jak i Szklarskiej Poręby, można się nie tylko wdrapać ale też wjechać krzesełkowymi wyciągami. Oba miasta przygotowały fantastyczną ofertę noclegową i kulinarną tak więc najbardziej wybredni turyści nie powinni mieć problemów z wyborem czegoś co ich usatysfakcjonuje. Zarówno hotele jak i restauracje znaleźć tu można we wszystkich kategoriach cenowych, od tanich i przygotowanych na niskobudżetowych turystów po luksusowe i ekskluzywne miejsca dla najbogatszych.
więcej informacji oraz noclegi Karpacz w serwisie www.wkarpaczu.net

Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój to małe, urokliwe miasteczko położone na Dolnym Śląsku. Miasto to ma bogatą historię, sięgającą aż XIII wieku. Dzisiaj jest to piękne uzdrowisko i miejsce idealne do spędzenia urlopu.
Co na tle innych uzdrowisk wyróżnia Świeradów Zdrój? Noclegi są tanie i dostępne, Sudety doskonale widoczne, a oferta dla turystów bogata. Jest to opcja warta rozważenia, jeżeli interesuje nas wypoczynek w górach. Jeśli lubisz hotele, Świeradów Zdrój oferuje miejsca w kilkunastu placówkach, różniących się od siebie standardem i ceną, co gwarantuje, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeżeli bardziej interesują cię pensjonaty, przynajmniej kilka dużych, zadbanych i dobrze położonych domostw czeka, żeby przyjąć cię do siebie. Świeradów Zdrój oferuje także kwatery w domach prywatnych i inne miejsca noclegowe. Noclegi z pewnością nie będą problemem, jeśli wybierzecie się do Świeradowa.
Kto powiedział, że wypoczynek w górach musi ograniczać się do Zakopanego? Jeśli wybierzesz Świeradów Zdrój, noclegi tutaj to świetna opcja, jeśli liczysz na mniejszy zgiełk, jednak cały czas masz nadzieję na dodatkowe atrakcje. Do tego dobre noclegi i sprawa staje się jasna!
więcej informacji w serwisie www.swieradowzdroj.info.pl

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba jest miejscem idealnie nadającym się do wypoczynku. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu w okresie letnim czekają tu liczne trasy rowerowe i szlaki turystyczne położone w malowniczej okolicy. Zimą natomiast dla miłośników "białego szaleństwa" przygotowywane są trasy narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności. Również dla amatorów mniej aktywnego spędzania wolnego czasu Szklarska Poręba każdego roku przewiduje liczne atrakcje takie jak koncerty, happeningi na terenie miasta, oraz różnego rodzaju atrakcje dla najmłodszych. Liczne pensjonaty i hotele posiadają bardzo szeroką ofertę miejsc noclegowych w zależności od wymagań znajdą tutaj dla siebie miejsce osoby ceniące sobie luksus i wygodę chcący czas wolny spędzić w ciszy i spokoju jak również mniej wymagający turyści pragnący aktywnie spędzić wolny czas z rodziną lub przyjaciółmi przeżywając niezapomniane chwile na szlakach turystycznych i w schroniskach górskich.
noclegi Szklarska Poręba www.e-szklarska.com www.wszklarskiej.net.pl

Sciegny.pl