Atrakcje Sciegny
Western CityMiasteczko kowbojów - Western City
Western City jest jedną z największych atrakcji turystycznych w regionie jeleniogórskim. Miasteczko jakby żywcem przeniesione z Ameryki Północnej, z czasów kolonizacji Dzikiego Zachodu, stanęło w Sciegnach na rozległych łąkach, przy samej granicy z Karpaczem. Tu zrealizował swoje marzenie rodowity mieszkaniec Karpacza -pan Jerzy Pokój. Uroczyste otwarcie miasta kowbojów nastąpiło w Dniu Niepodległości Stanów Zjednoczonych, 4 lipca 1998 roku. Wśród 12 drewnianych budyneczków stojących wzdłuż uliczki, jest "biuro szeryfa z więzieniem", "bank", "sklep kolonialny", "kuźnia", "strzelnica" i 3 saloony. Główny Saloon z widokowym tarasem, może pomieścić przy stołach jednorazowo 300 osób. Można tu potańczyć przy muzyce country i biesiadować w kowbojskiej atmosferze. W miasteczku czynnym przez cały rok odwiedzający mogą spróbować swoich sił w konkurencjach kowbojskich, być świadkiem "napadu na bank" lub "bijatyki kowbojów".
Western City to, obok "parku rozrywki", profesjonalny, jeden z najlepszych w Polsce ośrodków treningowych jazdy konnej w stylu western i rodeo. W stajniach stoi 40 koni do szkoleń i zawodniczych, w tym konie amerykańskiej rasy American Quarter Horse. W miesiącach letnich miłośnicy niezwykle widowiskowych konkurencji western mogą w tutejszym corallu podziwiać najlepszych polskich zawodników w ramach Rodeo Show. Od 2002 roku odbywają się zawody kwalifikacyjne Polskiej Ligi Western i Rodeo oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Western i Rodeo. Miasteczko westernowe w Sciegnach było pierwszym tego typu obiektem w Polsce.

Tenis całorocznyTenis cały rok
W centrum Sciegien od jesieni do wiosny zwraca uwagę imponujący rozmiarami balon. Należy do ośrodka tenisa ziemnego Family Tennis Camp. W 1997 roku instruktor i sędzia Polskiego Związku Tenisowego, doświadczony zawodnik pan Lesław Woźniewski opuścił rodzinną Łódź, by u stóp Karkonoszy organizować aktywny wypoczynek łączący tenis z wędrówkami górskimi. W ośrodku powstało pięć kortów o nawierzchni ceglanej, z których trzy w sezonie zimowym znajdują się pod "balonem", uruchomionym pierwszy raz 2 października 1999 roku. Była to wówczas pierwsza nowoczesna pneumatyczna hala tenisowa na Dolnym Śląsku. W Family Tennis Camp sportowe życie tętni przez cały rok. prowadzone są szkolenia indywidualne dzieci i dorosłych, działa Szkółka Tenisowa, organizowane są obozy treningowe. Od 2006 roku odbywają się turnieje ogólnopolskie, w których bierze udział czołówka polskich młodych tenisistów a w 2007 roku zapoczątkowany został cykl turniejów Amatorskiego Tenisa Polskiego
.

Sciegny.pl